Αρχική » ΥΓΕΙΑ » ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΣ

ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΣ

Τομέας δραστηριότητας: Υγεία Ημερομηνία δημοσίευσης αγγελίας: 29-09-2014

Πόλη: Πελοπόννησος
Περιγραφή θέσης εγασίας: ΒΟΗΘΟΣ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ
Επίπεδο θέσης: Απόφοιτοι
Διάρκεια: Εως να καλυφθεί
Είδος απασχόλησης: Πρακτική άσκηση
Απαραίτητα προσόντα: Βασικές γνώσεις ανατομίας(μυϊκό σύστημα έκφυση-κατάφυση και λειτουργία, νευρολογικό σύστημα νεύρωση μυών ) και βασικές αρχές ΚΝΣ (βλάβες πυραμιδικού, εξωπυραμιδικού συστήματος) και κινησιολογίας.Υπομονή, σεβασμό στην ιδιοσυγκρασία του εκάστοτε παιδιού και της οικογένειάς του, και θέληση για εξελισσόμενη γνώση και μάθηση
Προαιρετικά προσόντα:
Προσφέρονται:

Στοιχεία επιχείρησης

Επωνυμία επιχείρησης: ΚΕΝΤΡΟ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ "ΠΑΙΔΙΚΗ ΠΟΡΕΙΑ"
Περιοχή επιχείρησης: Πελοπόννησος
Τομέας δραστηριότητας: Υγεία
Αντικείμενο εργασιών: ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΡΙΟ: Το θεραπευτικό κέντρο ασχολείται κατ’ αποκλειστικότητα με παιδιά
Ειδικότητες που απασχολούνται: ΒΟΗΘΟΣ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ
Αποδοχή βιογραφικών:

    Περισσότερες αγγελίες από ΚΕΝΤΡΟ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ "ΠΑΙΔΙΚΗ ΠΟΡΕΙΑ"